fbpx

2020 Veteriner Ücretleri

Ocak 19, 2020
2020-veteriner-ucretleri

2020 Yılı Veteriner Asgari Ücret Tarifesi

2020 Veterinerlik Ücretleri, her yıl olduğu gibi bu yılda yeni yılın girmesi ile birlikte İstanbul Veteriner Hekimler Odası tarafından açıklandı. Öncelikle belirtmek gerekiyor ki bu ücretler asgari yani alt sınır ücret tarifesidir. Bu sebeple her veteriner kliniği yada hayvan hastanesinde fiyatlar farklı olabilmektedir.

Evcil hayvanınızı götürebileceğiniz veteriner kliniği, veteriner polikliniği yada hayvan hastanesinde uygulanan fiyatlar her yıl bulunduğunuz ilde yer alan Veteriner Hekimler Odası tarafından belirleniyor. Belirlenen veteriner fiyatları ilgili kurumların uygulaması gereken taban (asgari) fiyatlardır. Bazı kliniklerde bu ücretlerin üzerine ek ücretler koyulabiliyor, bazı klinikler ise sadece listede bulunan fiyatları uyguluyor. Ancak listedeki fiyatların altına inilmesi mümkün değildir, bunu da belirtmek gerekir. Bu listeyi evcil hayvanınızı veteriner kliniğinize gitmeden önce ortalama bir fikriniz olması amacı ile paylaşıyoruz. Kesin fiyatlar için veteriner hekiminiz ile iletişime geçebilirsiniz.

2020 İstanbul Veteriner Ücretleri

VetArt Veteriner Kliniği olarak İstanbul Anadolu Yakası genelinde, birçok ilçeye hizmet sunmaktayız. Bu sebeple sayfamızda Türk Veteri̇ner Heki̇mleri̇ Bi̇rli̇ği̇, İstanbul Veteri̇ner Heki̇mler Odası tarafından belirlenen 2020 yılı veteriner ücretleri bulunduğu listeyi paylaşıyoruz. Listeye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Listede ev ve süs hayvanları için ücret tarifesinin yanı sıra çiftlik hayvanları içinde ücret bilgisi bulunuyor. Evcil hayvanlarınız için (kedi, köpek ,kuş vb.) muayene ve klinik ücretleri, görüntüleme ve tanı ücretleri (Radyoloji, Tomografi, MR, Ultrasound, Endoskopik muayene gibi), kedi ve köpek aşı fiyatları, parazit uygulama fiyatları, kedi kısırlaştırma fiyatları, köpek kısırlaştırma fiyatları, ameliyat fiyatları ve veteriner diş hekimliği gibi bölümlerin alt sınır ücretleri bu listede paylaşıldı. Ayrıca aşağıdaki tabloda bu listedeki bazı uygulamaların fiyatlarını kısaca listeledik. Detaylı listeye ise http://www.ivho.org.tr/2020-Veterinerlik-Ücretleri bağlantısından ulaşabilirsiniz.

 

Muayene ve Klinik Uygulama Ücretleri (Alt Sınır) 2020

Kedi Köpek Kafes Kuşları Sürüngenler Kemirgenler
Genel Muayene ₺130 ₺130 ₺75 ₺110 ₺75
Kontrol Muayenesi ₺75 ₺75 ₺35 ₺55 ₺45
** ilk muayene ile ikinci muayene arasında 15 günden az süre varsa bu kontrol muayenesidir.

Kedi ve Köpekler için Aşı ve Antiparaziter Uygulama Ücretleri (Alt Sınır) 2020

Kedi Köpek
Kuduz (Rabies) ₺95 ₺95
Köpek Karma Aşıları ₺115
Corona Virus ₺115
Kennel Cough (Bortadella Bronchiseotica Bacterin) ₺115
Lyme Hastalığı (Borelia Burgdorferi) ₺150
Kedi Karma Aşıları (FVRCP) ₺115
Kedi Lösemi Virus ₺115
Kedi İmmun Yetersizliği (FIV) ₺150
Sprey yada Dökme İlaç ile Dış Pazaziter İlaçlama (ilaç ücreti hariç) ₺45 ₺50
Uyuz ve Mantar Tedavileri için İlaçlı Banyo Uygulaması ₺90 ₺150
Dış Paraziter İlaç Uygulamaları (ilaç ücreti hariç) ₺40 ₺50

Veterinerlik Ücretleri ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Evcil hayvanlarınızı ihtiyaç halinde yada rutin kontrolleri için veteriner kliniğine götürmeniz gerektiğinde akla gelen sorulardan biridir veteriner ücretleri. Gün içerisinde veteriner ücretleri ile ilgili birçok soru alıyoruz. Bu sebeple sizlerle 2020 ücret tarifesini paylaşmak istedik. En fazla aldığımız sorular ise şöyle 🙂

  • Veteriner ücretleri?
  • Kedi aşı fiyatları?
  • Köpek Aşı Fiyatları?
  • Veteriner muayene fiyatları?
  • İstanbul veteriner ücretleri?
  • Kedi kısırlaştırma ücretleri?
  • Köpek kısırlaştırma fiyatı nedir?
  • Veteriner aşı fiyatlar nasıl?
Posted in Blog by VetArt Veteriner Kliniği