fbpx

Mikrochip Uygulaması

MİKROCHİP UYGULAMASI

Evcil hayvanlar, zamanla ailenizden biri gibi olur. Eşiniz, çocuğunuz ne ise sizin için aynı değere sahiptir. Hayatınızın tamamında yer verdiğiniz bu misafirler aynı zamanda evinizin de bir parçası olmuştur. Kendinizden önce düşündüğünüz, hastalandığında her şeyi bir kenara bırakıp veterinere yetiştirdiğiniz en önemli arkadaşlarınızdır.

Evcil hayvanlar ne yazık ki insanlarla aynı kaderi paylaşmazlar. Sorumlulukları kendilerine ait olmadığı için devamlı gözetim halinde yaşarlar. Gözlerinizi üzerlerinden bir an ayırdığınızda kaybolmuş olurlar. Bu nedenle Üsküdar veteriner kliniği adresleri başta olmak üzere işini profesyonel olarak yapan pek çok veterinerlik mikrochip uygulamasını önermektedir.

Veterinerlikte Mikrochip Uygulaması Nedir?

Üsküdar veteriner kliniği adresleri ve daha pek çok klinik tarafından yapılan mikrochip uygulaması, evcil hayvanların kaybolmasına yönelik bir işlemdir.

Her gün kaybolan evcil hayvan sayısı şiddetle artış göstermektedir. Dolayısıyla hayvan sahiplerinin bu konuda her geçen gün büyüyen endişeleri de haklılık payı taşımaktadır. Hayvanların kaybolduğunda rahatlıkla bulunabilmesi için yapılabilecek en ideal işlem mikro chip uygulamasıdır. Evcil hayvanınızın üzerine yerleştirilen chip sayesinde gittiği her yerden haberiniz olabilir. Bu sayede kaybolduğunda bulmanız da bir hayli kolay olur.

Veterinerler Mikrochip Uygulamasını Nasıl Yapar?

Evcil hayvanlar üzerine yerleştirilen mikrochipler, yer belirleme konusunda oldukça başarılıdır. Bu nedenle her geçen gün evcil hayvan sahipleri tarafından tercih edilme oranı artmaktadır. Hayvanların deri altına işlenen cihazlar, bilgisayar veyahut cep telefonunuza gönderilerek devamlı takipte kalmanıza yardımcı olmaktadır.

Veteriner klinikleri, mikrochip uygulamasını şiddetle önermektedir. Uzun süre bulunamayan hayvanlar sokağa adapte olmakta zorlanırlar. Üstelik sahipleri de bir o kadar kötü hisseder. Siz de bu olumsuz tablonun içerisinde yer almamak için Üsküdar veteriner klinikleri arasından bizi tercih edebilirsiniz. Mikrochip uygulaması kısa süre içerisinde sorunsuz şekilde yapacağımızdan emin olabilirsiniz.

Mikrochip Uygulaması Acı Verir mi?

Veteriner klinikleri tarafından uygulanan mikrochip işlemi, acı verici bir işlem değildir. Bu nedenle hemen her evcil hayvan sahibi, içi rahat şekilde bu uygulamayı yaptırabilmektedir. Hayvanların derilerinin altına yerleştirilen çip küçük bir iğne ile konulmaktadır.

Birkaç gün önceden randevu alınarak yapılan bu işlem, küçük dostunuzun klinikte kısa süre geçirmesiyle tamamlanabilecektir. Üsküdar veteriner kliniklerinden biri olarak mikrochip uygulamasını misafirlerimize zarar vermeden, bir nevi aşı tekniği ile ense dibine yerleştirebiliriz.

Mikrochip Uygulaması Ne Kadar Süren Bir İşlemdir?

Veterinerler tarafından uygulanması gereken mikrochip uygulaması yaklaşık birkaç dakikalık bir işlemdir. Bu birkaç dakika içerisinde evcil hayvanınıza herhangi bir ilaçla sakinleştirici yapılmamaktadır. Birkaç dakikalık sürede sabit tutulması mikrochipin takılması için yeterli olacaktır.

Mikrochip uygulaması dünyanın pek çok yerinde güvenle kullanılan bir uygulamadır. Özellikle köpek sahibi olan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Sık sık dışarıda dolaştırdığınız evcil hayvanınız varsa mikrochip uygulaması işinizi kolaylaştıracaktır. Kaybolma endişesi taşımadan rahatlıkla dolaşmasına fırsat yaratmaktadır.